1. Co je to za rádio?

RádioVy je unikátní zpravodajské rádio, kde budete slyšet i Vy. Jsme veřejná internetová podcastová platforma. Můžete si vybrat, co budete poslouchat, na co reagovat, a nahrát to, co sami chcete sdělit.
Vytváříme epizody z veškerých uveřejněných audio příspěvků a vybíráme ty nejvíce zajímavé. Ty najdete nejen na našem portálu, ale i na všech tradičních platformách jako jsou Spotify, Apple Podcast, Google Podcast a další.
Přinášíme svobodné a nezávislé médium do každé obce, do každého regionu. To vše zdarma každému, kdo má internet.

2. Kdo stojí za RádioVy?

Jsme společnost Podcast Media s.r.o., se sídlem Kersko 750, 289 12 Hradišťko, IČO: 09184163, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, pod sp. zn. C 332091.

3. Proč jsme vybudovali RádioVy?

Na české mediálním trhu nám chyběla společnost, která by nabízela možnost vyjádřit se svými slovy k různým tématům, která by propojila informace z obce a jejího okolí s občany. Rádio Vy nabízí možnost vyjádřit se k tomu a poslechnout si, co Vás zajímá. Sami si zvolíte a jednoduše si rozhodnete, jaké zprávy a informace chcete poslouchat, např. Vás zajímají informace z místa, kde jste se narodili, kde jste chodili do školy, nebo kde jste se poprvé zamilovali, nebo kam rádi jezdíte nebo chcete jet na dovolenou. Umožníme Vám podílet se na tvorbě obsahu, sdílet v rámci komunity uživatelů svobodně své názory. Naším cílem je, aby se uživatelé nebáli otevřeně diskutovat o všech záležitostech, na kterých jim záleží.

4. Co nabízíme?

Můžete komentovat události kolem sebe, otevírat nová témata, prezentovat své názory. Zároveň dostanete informace o kulturních, sportovních a společenských aktivitách ve Vašem okolí, ale třeba i pomoc při hledání práce. Vytváříme nejužší propojení mezi místními samosprávami a jejich občany.

5. Jak si mohu pustit RádioVy?

Stačí se připojit k internetu, jít na www.radiovy.cz a zde si již sami zvolíte, co chcete poslouchat. RádioVy je veřejně přístupné, on-line 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Pokud budete chtít vkládat vlastní příspěvky či využít pokročilého filtrování a sledování, je potřeba se zaregistrovat. Je to snadné a rychlé.

6. Kolik zaplatím za užívání RádioVy?

Nic, RádioVy je zdarma. Užíváním našich služeb souhlasíte s tím, že Vám můžeme vkládat reklamu do Vašich příspěvků. Z reklamních příjmů platíme provoz.

7. Co je to Portál?

Portál je webovou aplikací (prostředek komunikace na dálku ve smyslu § 1820 odst. 1 občanského zákoníku), prostřednictvím které spolu komunikujeme a poskytujeme naše služby. Najdete ho na www.radiovy.cz.

8. Co je to příspěvek?

Jedná se o zvukový záznam, který máte možnost pomocí naší aplikace nahrát do Portálu. Můžete jej nahrát přes osobní profil pomocí mikrofónu tam umístěného, nebo můžete vložit již hotový příspěvek. Poté je potřeba ho doplnit titulkem a zvolit obec či více obcí, kterých se příspěvek týká, příp. dodat další informace.

9. Kdo je odpovědný za obsah příspěvku?

Zvukový příspěvek musíte pořídit osobně nebo prohlašujete, že hlas v příspěvku je jen Váš. Jen Vy nesete plnou a výhradní odpovědnost za Váš příspěvek, včetně hudby či jiného autorského díla, včetně profilové fotografie, kterou příspěvek obsahuje. Používání hudby či jiného autorského díla, např. nahrávky jakékoliv třetí osoby je mimo osobní účely zakázáno, pokud k tomu nevlastníte odpovídající licenci. Obdobně je tomu u skrytých nahrávek či odposlechu.

10. Kdy mohu nahrát svůj příspěvek na RádioVy?

Abyste mohli nahrát svůj příspěvek, je potřeba, abychom o Vás znali Vaše údaje, jako je např. jméno, příjmení, e-mailovou adresu a další. Jakmile se seznámíte s naším Průvodcem službou a podmínkami užívání, bude Vám vytvořen Váš účet, který slouží k naší vzájemné zabezpečené komunikaci pro užívání našich služeb.

11. K čemu slouží osobní profil?

Každý zaregistrovaný uživatel RádioVy má vytvořený svůj profil, kde:

  • najdete své zveřejněné příspěvky;
  • máte možnost vybrat si ke svému sledování preferované uživatele a uvidíte ty, kteří sledují Vás;
  • máte k dispozici své příspěvky ještě nezveřejněné, tzv. v konceptu. Tady si můžete příspěvek připravit v klidu, opravit, poslechnout, ještě před tím, než se rozhodnete ho zveřejnit na Portál;
  • uvidíte příspěvky směřující k Vaší osobě jako žádosti o reakci, ankety, reakce na Vaše příspěvky, na Vaše otázky;
  • máte možnost v případě opakované nepřiměřené reakce na Váš příspěvek si uživatele zablokovat tak, aby již neměl možnost na Váš příspěvek napřímo reagovat;
  • máte možnost komunikovat s jinými uživateli formou zpráv.

12. Jak mohu nahrát svůj příspěvek na RádioVy?

Po úspěšné registraci můžete audio příspěvek vložit přes tlačítko „zveřejnit“ do Portálu. Také ale můžete využít možnosti svůj příspěvek nahrát pomocí mikrofónu přímo v Portálu a upravovat ho až do doby, než se rozhodnete ho zveřejnit. Záleží jen na Vás, jaký příspěvek a kdy zveřejníte. Do té doby si ho můžete uložit do konceptů ve svém osobním profilu.

13. Kdy bude můj příspěvek zveřejněn?

Jakmile se rozhodnete Váš audio příspěvek zveřejnit, stačí kliknout z osobního profilu na tlačítko „zveřejnit“. Pokud dodržujete zásady popsané v Průvodci službou a podmínkami užívání a Váš příspěvek má základní kvalitativní parametry, jako je např. technická úroveň zvukového záznamu, dodržení minimálního množství obsahu, zveřejníme ho na Portálu dle dostupné kapacity a dle automatického algoritmu bezodkladně, nejpozději však do 24 hodin od uložení na Portál. Stále však s ohledem na dostupné kapacity a dle automatického algoritmu Portálu. V neposlední řadě také posuzujeme tyto příspěvky z mediálního hlediska. Vždy však postupujeme v souladu s podmínkami rovného zacházení mezi uživateli. Finální rozhodnutí o zveřejnění příspěvku je plně na nás.

14. Co znamená, že příspěvek zveřejníte?

Stisknutím tlačítka „zveřejnit“ a tedy vložením příspěvku na Portál výslovně souhlasíte s tím, že se stává příspěvkem veřejným. Mohou se tudíž k němu vyjadřovat jiní uživatelé a poskytujete nám k němu bezplatnou, převoditelnou, dále licencovatelnou, časově neomezenou licenci k užívání, distribuci, úpravě, spouštění, kopírování, veřejnému předvádění nebo vystavování, překladu a vytváření odvozených děl k Vašemu příspěvku.

15. Proč ode mě potřebujete licenci?

Potřebujeme ji nejen pro účely poskytování a vylepšování našich služeb, ale také např. pro uveřejnění příspěvku v rámci podcastového pořadu, umístění příspěvku ke sdílení ho na jiných platformách jako jsou např. Spotify, Apple Podcast, Google Podcast a u jiných obdobných poskytovatelů a s dalšími rozhlasovými médii.

16. Můžete upravit znění mého příspěvku?

Příspěvky necenzurujeme. Nebudeme Vám vytrhávat věty z kontextu a Váš příspěvek jakkoliv upravovat. Pokud budeme pro zpravodajské účely potřebovat použít pouze část Vašeho vyjádření, vždy bude k dispozici i plné jeho znění.

17. Jaký je rozdíl mezi registrovaný a ověřený uživatel?

Při registraci máte možnost nám předložit Váš osobní doklad jako je např. občanský průkaz, řidičský průkaz, cestovní pas či pokud jiným způsobem ověříme Vaši totožnost např. přes BankID, Moje ID, datovou schránku, stane se z Vás ověřený uživatel. Jako ověřený uživatel můžete např. publikovat svoje nejnovější příspěvky přednostně, budete se moci zúčastnit debaty např. s kandidáty, zřídit si svůj podcastový klub či komentovat příspěvky jiných uživatelů. Registrovaný uživatel má kdykoliv později po registraci možnost se stát ověřeným uživatelem, vždy však po řádném ověření z naší strany.

18. Jak mohu reagovat na příspěvky jiného uživatele?

Pokud jste ověřeným uživatelem, stačí pouze pokud vložíte svůj příspěvek k příspěvku Vámi vybraného uživatele přes tlačítko „zveřejnit“.

19. Jak mohu odstranit svůj příspěvek?

Vaše příspěvky umístěné na Vašem osobním profilu můžete odstraňovat po jednotlivých položkách, v případě zrušení účtu na Portálu je můžete odstranit najednou. Pokud již zveřejníte svůj příspěvek, není možné ho odstranit z Portálu, jen ve zcela vyjímečných případech na základě našeho rozhodnutí.

20. Může odstranit můj příspěvek RádioVy?

Vzhledem k tomu, že zveřejněním příspěvku na Portálu jste nám udělili licenci k užívání práv tohoto příspěvku, zároveň tím souhlasíte, že jsme oprávněni ho kdykoliv odstranit. Činíme tak v případě, pokud nedodržujete podmínky stanovené v Průvodci službou a podmínkami užívání nebo nás k tomu vyzve Policie České republiky.

21. Jak mohu zrušit svůj účet?

Svůj účet můžete kdykoliv zrušit. Současně s tím můžete také odstranit své příspěvky z osobního profilu. Příspěvky, ke kterým nemáme od Vás licenci, sami odstraníme ve lhůtě 30 dní od zrušení účtu.

22. Co je to podcastový pořad?

Pravidelně automaticky generujeme pořad v omezené délce poskládaný z výběru z nejzajímavějších příspěvků uveřejněných na Portálu, primárně pro každou obec pod názvem Z Vaší obce. Zde uživatelé najdou úzce zaměřený obsah zejména na dění v konkrétní obci. Kromě Portálu ho umisťujeme i na všech tradičních podcastových platformách jako jsou např. Spotify, Apple Podcast, Google Podcast a dalších.

23. Co je to klub?

Každý ověřený uživatel má možnost si vytvořit svůj vlastní klub, tzv. audio-blog, prostřednictvím něhož bude oslovovat své přátele, fanoušky, a další a bude s nimi v bezprostředním kontaktu. K tomu, abyste tak mohli učinit, je potřeba se seznámit s Podmínkami užívání podcastového klubu.

24. Mohu si na RádioVy dát inzerát, příp. pozvat veřejnost na akci?

Ano, prostřednictvím RádioVy máte možnost nabídnout ostatním uživatelům k prodeji nějakou věc ve Vašem osobním vlastnictví či nabídnout svoji dovednost apod. Portál můžete využívat i k oznámení či správě akcí a nesete plnou odpovědnost za legálnost průběhu a propagaci akce. Je potřeba postupovat v souladu s Průvodcem služby a podmínkami užívání a inzeráty ani propagaci akce nemůžete činit pro podnikatelské účely.

Pokud máte zájem využít RádioVy v rámci svého podnikání, můžete využít našeho e-shopu www.PodcastAds.cz nebo se na nás obrátit obchod@radiovy.cz a my Vám připravíme individuální nabídku.